Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
792

I C 435/17

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2021-01-19

Data publikacji: 2021-05-10

trafność 12%

Istotność:

Nie posiadały natomiast żadnych informacji własnych co do procesu przedoperacyjnego, informacji udzielanych powódce na tym etapie. (...)Świadek T. F. podkreślił, że udzielał powódce informacji na temat ewentualnych powikłań. (...)Informacja ma być podana pacjentowi w sposób przystępny. (...)Zważywszy na stan świadomości powódki informacja lekarzy w podawanym przez nią ograniczonym zakresie ( chociaż co do ograniczoności tej informacji Sąd miał wątpliwości o czym była mowa wyżej) wyczerpywała definicje informacji przestępnej dla powódki określonej w zacytowanym wyżej przepisie.
Czytaj więcej»

IV U 753/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2021-03-02

Data publikacji: 2022-10-04

trafność 12%

Istotność:

Teza orzeczenia: zmiana decyzji
W odpowiedzi organ rentowy wskazał, że informację taką pozyskał od IPN, a organ rentowy z urzędu zobowiązany był do uwzględnienia takiego zaświadczenia . (...)Wynikająca z niego informacja jest sprzeczna z treścią ustaleń dokonanych przez Sąd w oparciu o akta osobowe odwołującego się i zeznania odwołującego się. (...)Wynikająca z zaświadczenia IPN informacja kryteriów tych nie uwzględnia. (...)Sama informacja wyłącznie wskazuje na aktywność zawodową odwołującego w MO od podjęcia w niej pracy do czasu zwolnienia, bez wskazania czynów indywidulanych.
Czytaj więcej»

IV U 60/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-04-03

Data publikacji: 2014-06-30

trafność 12%

W zaświadczeniu zawarto informację, że planowany termin ukończenia studiów upływa w dniu 30 czerwca 2013 roku. (...)Mimo takiej informacji organ rentowy przyznał córce odwołującej rentę rodzinną do dnia 30 września 2013 roku. (...)Nie jest zatem zasadne twierdzenie organu rentowego, iż informację o dacie ukończenia studiów przez D. M. uzyskano dopiero w październiku 2013 r., skoro w 2012 r. już takimi informacjami dysponował. (...)W toku postępowania okazało się bowiem, że ZUS dysponował już wcześniej informacjami, które winny skutkować ustaniem podziału renty rodzinnej z dniem 1 lipca 2013 r. i wypłatą pełnego świadczenia dla Z. M. od tej daty.
Czytaj więcej»

IV U 1449/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-01-21

Data publikacji: 2014-03-26

trafność 12%

Z uwagi na informację, że składki były odprowadzane do czeskiej instytucji ubezpieczeniowej oraz że pobierał odwołujący się zasiłek chorobowy, ZUS zwrócił się do tej instytucji o podanie ich wysokości. Do ZUS taka informacja wpłynęła 26 czerwca 2012 roku. (...)W przedmiotowej sprawie nie było sporne, że organ rentowy dysponował informacją o wysokości osiąganych przez odwołującego się dochodach w 2011 roku już w roku 2012 roku. (...)Po uzupełnieniu informacji dotyczących wysokości pobranych zasiłków chorobowych ZUS miał wszystkie potrzebne dane do rozliczenia emerytury już w dniu 26 czerwca 2012 roku.
Czytaj więcej»

I C 1233/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-04-01

Data publikacji: 2016-03-09

trafność 12%

Istotność:

Do powoda zaczęły docierać informacje, że wszyscy pozwani rozpowszechniają nieprawdziwe informacje związane z działalnością przedsiębiorstwa powoda. (...)Pozwany i jego synowie nie mieli informacji na temat rozliczeń powoda z klientami. (...)Podając informacje w sprawie powołał się tylko na informacje uzyskane od ojca, które z uwagi na śmierć poprzednika prawnego nie mogą zostać zweryfikowane. (...)Sądu żadne z powyższych informacji nie miały charakteru technicznych, technologicznych, nie dotyczyły organizacji przedsiębiorstwa i nie były innymi informacjami posiadającymi wartość gospodarczą.
Czytaj więcej»

IV U 389/19

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2022-02-09

Data publikacji: 2023-03-27

trafność 11%

Z uwagi na powyższe organ rentowy podniósł, iż tylko IPN może potwierdzić prawidłowość informacji o przebiegu służby. (...)Organ emerytalny, wydając zaskarżoną decyzję, powoływał się na informację o przebiegu służby S. N. z dnia 4 kwietnia 2017 roku, nr (...) sporządzoną przez Instytut Pamięci Narodowej. (...)Związanie to obejmuje jedynie organ emerytalny, który przy wydawaniu decyzji musi kierować się danymi zawartymi w informacji o przebiegu służby. (...)Natomiast właściwym sądem dokonującym tej kontroli jest sąd powszechny, a ten, podczas rozpoznawania istoty sprawy, jest uprawniony do weryfikacji informacji z IPN w postępowaniu dowodowym.
Czytaj więcej»

I C 679/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2016-03-01

Data publikacji: 2018-08-06

trafność 11%

Istotność:

Obowiązkiem lekarza jest udzielenie wyczerpującej informacji o istotnych dla zdrowia okolicznościach. (...)Podstaw odpowiedzialności pozwanego upatrywać należy w naruszeniu prawa pacjenta do informacji. (...)W stanie faktycznym niniejszej sprawy powódka nie otrzymała poprawnej informacji o swoim stanie zdrowia. (...)W ocenie Sądu jest to kwota adekwatna do krzywdy doznanej wskutek nieudzielenia informacji.
Czytaj więcej»

III Ca 252/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2020-05-27

Data publikacji: 2020-06-29

trafność 11%

Istotność:

Udzielając odpowiedzi (...) przekazał Zamawiającemu błędne informacje, które w tym zakresie nie odpowiadały stanowi faktycznemu, czym wprowadził Zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji, że nie podlega wykluczeniu z postępowania. (...)Po drugie, wprowadzenie zamawiającego w błąd musi być wynikiem podania nieprawdziwych informacji związanych z przesłankami wykluczenia wykonawcy z postępowania, spełniania warunków udziału w postępowaniu lub w wyniku zatajenia określonych informacji. (...)Przy takiej interpretacji wprowadzenie w błąd poprzez podanie nieprawdziwych informacji bądź zatajenie informacji ma miejsce także wówczas, gdy w ostatecznym rozrachunku nie zostanie potwierdzona podstawa wykluczenia, co do przesłanek której zamawiający został wprowadzony w błąd. (...)W przypadku zaistnienia takich nieprawidłowości formularz wymaga od niego podania szczegółowych informacji na ten temat.
Czytaj więcej»

IV U 416/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-09-09

Data publikacji: 2015-12-16

trafność 11%

Na podstawie informacji zamieszczonych w druku ZUS IWA za 2013 rok organ rentowy ustalił stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe na okres rozliczeniowy od 1 kwietnia 2014 roku do 31 marca 2015 roku wynoszącą 0,84% podstawy jej wymiaru. (...)Informacja o wypłaceniu w 2013 roku zasiłku chorobowego wypadkowego znajdowała się w systemie informatycznym zakładu. W druku ZUS IWA za 2013 roku złożonym do ZUS – na skutek błędu księgowej płatnika, która nie pamiętała o zaistniałym wypadku oraz przeoczyła w systemie adnotację o wypłaconym zasiłku wypadkowym - nie została podana informacja o powyższym wypadku. (...)W myśl ust. 4 powołanego przepisu, w przypadku, o którym mowa w ust. 1 i 2 , płatnik składek zobowiązany jest złożyć brakującą informację lub dokonać korekty nieprawidłowej informacji.
Czytaj więcej»

III Ca 147/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-05-07

Data publikacji: 2014-06-09

trafność 11%

Istotność:

W pisemnym uzasadnieniu apelacji wywodził, że termin przewidziany w tym przepisie powinien liczyć się nie od dnia kiedy powziął wiadomość o naruszeniu jego praw, ale o osobie , która prawa te naruszyła, a co miało miejsce w dniu 22 maja 2013 r., kiedy to uzyskał informację o osobie wierzyciela. (...)Bez informacji o osobie wierzyciela spełnienie tego wymogu byłoby zatem niemożliwe. (...)Nic zatem nie stało na przeszkodzie aby apelujący niezwłocznie nawiązał kontakt z Komornikiem celem zdobycia informacji o osobie wierzyciela, a co leżało w jego interesie. Przyjęcie, jak chce tego apelujący, że przedmiotowy termin rozpoczyna swój bieg dopiero z dniem powzięcia wiadomości o osobie naruszającej prawo dawałoby uprawnionemu możliwość odwlekania z wystąpieniem o uzyskanie takiej informacji.
Czytaj więcej»