Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1816

III Ca 20/16

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2016-03-10

Data publikacji: 2016-05-23

trafność 13%

Istotność:

J. i A. w 1/24 części, A. K. (2) c. (...)J. i A. w 1/12 części oraz A. K. (2) c. (...)Na rozprawy odbywające się w ramach ww. postępowania A. M. przywoził pozwanego A. K. (1) . A. M. przebywał codziennie na terenie tartaku prowadzonego przez pozwanego A. K. (1) i od końca lat 90-tych mieszka u pozwanego A. K. (1) .
Czytaj więcej»

III Ca 28/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-03-20

Data publikacji: 2014-04-10

trafność 8%

Istotność:

Sąd Okręgowy bierze pod uwagę z urzędu, a których skutkiem byłaby nieważność postępowania. (...)Także pozwana zeznając (k.92) potwierdziła, że strony liczyły na zawarcie umowy jeszcze długo po 30 IV 2011r. a dopiero w kwietniu 2012 r. powodowie ostatecznie zrezygnowali z zakupu. (...)Te wzajemne ustalenia między stronami wpłynęły zapewne na to, że pozwani nie sprzedali nieruchomości H. C. i A. C. . (...)A. Olejniczak, Uwagi o zastrzeganiu zadatku w umowach przygotowujących zawarcie umów zasadniczych (w:) red.
Czytaj więcej»

II Ka 178/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-05-27

Data publikacji: 2014-06-04

trafność 11%

Istotność:

(...)po drodze publicznej pojazdem m-ki A. (...) o nr rej. (...) , znajdując się w stanie nietrzeźwości, o stężeniu sięgającym zawartości 1,32 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, tj. o przestępstwo z art. 178 a § 1 kk . (...)Mieć trzeba bowiem na uwadze, że oskarżony zdecydował się na jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości w godzinach późnonocnych, a więc wówczas gdy natężenia ruchu było nikłe. (...)Dodać jeszcze należy, iż od momentu skierowania aktu oskarżenia do sądu a czasem orzekania nie wystąpiły żadne okoliczności, które rzutowałyby na rozmiar zakazu. (...)Możliwość prowadzenia działalności z zakresu budownictwa ściśle wiąże się z koniecznością posiadania możliwości transportowych, a tych oskarżony przez dwa lata nie będzie mógł wykonywać osobiście.
Czytaj więcej»

II Ka 221/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-06-16

Data publikacji: 2015-08-31

trafność 9%

Istotność:

Apelujący stwierdził, iż Sąd Rejonowy dokonał wadliwej oceny zeznań pokrzywdzonych A. G. i U. G. bowiem zeznania te były niespójne i zawierały wiele istotnych sprzeczności. (...)Jakkolwiek bowiem zeznania pokrzywdzonych, a przede wszystkim A. G. zawierały pewne niespójności co do kwot przekazanych oskarżonemu, a także okoliczności powzięcia wiedzy o(...)(...)Na marginesie tylko zauważyć należy, że odnosząc się do tej kwestii apelujący nie podważał ustalonej przez Sąd Rejonowy okoliczności przekazania przez oskarżonego umowy kupna-sprzedaży A. G. , a jedynie eksponował okoliczność, iż w(...)Nieskuteczny był także zarzut błędu w ustaleniach faktycznych przyjętych za podstawę wyroku poprzez przyjęcie za podstawę tych ustaleń dowodów w postaci zeznań A. G. i U. G. .
Czytaj więcej»

II Ka 180/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-05-27

Data publikacji: 2014-06-30

trafność 10%

Istotność:

Orzeczony środek karny nie nosi cech rażącej surowości – ocenić go wręcz można jako łagodny, a w konsekwencji nie ma podstaw do jego zmiany. (...)Przypomnieć należy, iż oskarżony jechał samochodem przy stężeniu sięgającym niemalże dwóch promili alkoholu, a więc w stanie upojenia alkoholowego. (...)Wystarczy zdać egzamin, a następnie postępować zgodnie z przepisami prawa. (...)Zatem także wzgląd na spójność systemu karania sprawców przestępstw z art. 178 a § 1 kk zdecydowanie sprzeciwia się łagodzeniu środka karnego.
Czytaj więcej»

II Ka 227/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-05-12

Data publikacji: 2015-06-30

trafność 7%

Istotność:

Powyższy wyrok zaskarżył apelacją prokurator, który zarzucił obrazę przepisu prawa materialnego, a mianowicie art. 42 § 2(...)(...)W pierwszej kolejności należy jednak zwrócić uwagę, że zaskarżony wyrok wydany został w trybie art. 387 § 1 kpk , oskarżony zaproponował wymierzenie środka karnego w określonej formie, a prokurator obecny na rozprawie wniosek oskarżonego poparł. Samo zastosowanie trybu konsensualnego było zasadne, natomiast przepis art. 387 § 1 kpk nie może służyć wydawaniu wyroków sprzecznych z prawem materialnym, a taki właśnie charakter ma orzeczenie(...)(...)Środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych pełni funkcję zabezpieczającą, a jego rolą jest eliminowanie z(...)
Czytaj więcej»

II Ka 208/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-09-09

Data publikacji: 2014-10-15

trafność 8%

Istotność:

Oskarżony stwierdził w uzasadnieniu apelacji, że czynu nie dokonał, nie uderzył konkubiny, to on został ugryziony w palec lewej ręki, a całą awanturę wywołała matka pokrzywdzonej J. K. . (...)Reasumując powyższe uwagi należy stwierdzić, że apelacja obrońcy była bezzasadna w stopniu oczywistym, a jej wniosek nie zasługiwał na uwzględnienie. (...)Oskarżony domagał się w apelacji uniewinnienia podnosząc, że nie przyznał się do przestępstwa ponieważ go nie popełnił, a w szczególności nie uderzył I. K. . (...)Oskarżony nie podniósł w apelacji żadnych argumentów, które mogłyby podważyć ocenę dowodów dokonaną przez Sąd Rejonowy (w tym w szczególności zeznań I. K. i J. K. , a także opinii lekarskich).
Czytaj więcej»

II Ka 265/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-08-05

Data publikacji: 2014-10-01

trafność 13%

Istotność:

(...)1. naruszenie przepisów prawa materialnego, a w szczególności art. 234 kk(...)kk poprzez przyjęcie, że oskarżony A. S. swoim działaniem wypełnił znamiona(...)2. naruszenie przepisów prawa procesowego, a w szczególności art. 40 §(...)(...)W szczególności należy zwrócić uwagę, iż Sąd Rejonowy skrupulatnie wykazał, dlaczego uznał za niewiarygodne wyjaśnienia oskarżonego i dlaczego dał wiarę dowodom obciążającym oskarżonego, a to zeznaniom A. B. i S. W. . (...)W oparciu o taką treść zeznań A. S. , a nadto jego wyjaśnienia złożone w niniejszej sprawie w charakterze oskarżonego nie sposób twierdzić, że oskarżony działał nieumyślnie, bez świadomości, że podaje nieprawdziwe informacje. (...)Wbrew wywodom apelacji wyjaśnienia oskarżonego nie potwierdziły się w zeznaniach świadków, członków rodziny oskarżonego, którzy wprost zeznawali, iż kwoty takiej nie widzieli u oskarżonego, a jedynie słyszeli na ten temat od A. S. .
Czytaj więcej»

III Ca 92/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-03-05

Data publikacji: 2015-03-25

trafność 6%

Istotność:

V.8 Regulaminu, a zaniechanie to pozostało w związku przyczynowo- skutkowym ze szkodą doznaną przez powódkę w dniu 3.02.2012r. (...)Jednocześnie Sąd zarządził zwrot na rzecz powódki nadwyżki wynikającej z uiszczonej przez nią zaliczki a rzeczywistymi kosztami opinii biegłego. (...)Spółdzielnia kierowała do pani Ś. , a także do jej poprzednika, pisma ponaglające do wykonania naprawy instalacji C.O….” (k. 133). (...)A Nr (...) , którą dołącza do apelacji.
Czytaj więcej»

III Ca 43/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-03-20

Data publikacji: 2014-04-15

trafność 9%

Istotność:

Powód nie uczęszczał do przedszkola, a pozwany odwiedzał go około 10 razy w roku. (...)Małoletniego powoda do szkoły odwozi babcia, a jego matka daje środki pieniężne na zakup paliwa. (...)W uzasadnieniu apelacji wskazał, że Sąd Rejonowy błędnie ustalił miesięczny koszt utrzymania małoletniego powoda na kwotę 1.100 zł, a ustalenie takie oparł na zeznaniach matki małoletniego powoda, które były niespójne, nielogiczne i chaotyczne, a w pewnej mierze nieprawdziwe. (...)Sąd Rejonowy prawidłowo ustalił stan faktyczny, a ustalenia te Sąd Okręgowy przyjmuje za własne.
Czytaj więcej»