Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1071

I C 1238/12

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-02-06

Data publikacji: 2014-05-23

trafność 7%

Istotność:

Pozwani zajęli pomieszczenia w suterenach budynku, pomimo iż mieli małe dziecko, a w tej części budynku panowała wilgoć, pojawiła się pleśń. (...)Nie potrafiła jednak rzeczowo wytłumaczyć jakie potrawy spożywa, a jakich nie może. (...)D. M. /k.51/ oraz B. M. /k.111/, wnukowie powódki, a synowie pozwanych, złożyli w ocenie Sądu zeznania wiarygodne i szczere. (...)Opisali okoliczności sprowadzenia się do S. , relacje, jakie początkowo zachodziły pomiędzy nimi a powódką.
Czytaj więcej»

III Ca 447/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-10-02

Data publikacji: 2014-10-30

trafność 7%

Istotność:

(...)psychiatry) istniała wcześniej (kilka tygodni a nawet miesięcy), tyle, że nie musiała został rozpoznana z powodu dolegliwości somatycznych, jakie powód zgłaszał, a które są mylące i mogą wskazywać na inne choroby. (...)Trafnie w szczególności przyjął, że powód nie wykazał bezprawności działania pozwanego, a konsekwencji zasadniczej przesłanki przypisania mu odpowiedzialności. (...)Dokonanie w tym trybie ( art. 161 k.p.c. ), już po zamknięciu rozprawy, modyfikacji żądania pozwu było niedopuszczalne a w konsekwencji nieskuteczne. (...)Wszystko wskazuje zatem na to, iż łączności między wydaniem decyzji pozbawiającej powoda prawa do zasiłki a stwierdzonym staniem zdrowia psychicznego strona poszukuje dopiero teraz, na użytek konkretnego postępowania.
Czytaj więcej»

III Ca 52/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2016-03-17

Data publikacji: 2016-04-20

trafność 7%

Istotność:

Wyrok ten pozwana zaskarżyła w całości apelacją, wnosząc o jego zmianę i oddalenie powództwa a ewentualnie o uchylenie i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania przez Sąd Rejonowy. (...)Przed przystąpieniem do jej omówienia stwierdzić jednak trzeba, że w sprawie nie zachodzą uchybienia, które Sąd Okręgowy bierze pod uwagę z urzędu, a których skutkiem byłaby nieważność postępowania – art. 378 § 1 kpc . (...)Sprawa o ustanowienie drogi koniecznej, w jakiej zapadło przedmiotowe postanowienie, nie została co prawda jeszcze rozstrzygnięta a zatem przedmiotowe zabezpieczenie nie prowadzi do skutku, jaki jest w sprawie docelowy. Ten ostatni zostanie osiągnięty dopiero wówczas, gdy postępowanie w sprawie przesądzi, że roszczenie było zasadne, a która to kwestia pozostaje poza zakresem kognicji Sądu w niniejszej sprawie.
Czytaj więcej»

III Ca 690/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-11-07

Data publikacji: 2013-12-05

trafność 7%

(...)743/12 p o s t a n a w i a : oddalić apelację. (...)Natomiast S. P. wraz ze swoją żoną J. przez cały czas prowadzili gospodarstwo rolne położone w N. , a dodatkowo wymieniony prowadził również tartak. (...)S. P. zmarł w marcu 1987 r., a spadek po nim nabyli zgodnie z testamentem żona J. , W. K. (1) i P. P. . (...)Okoliczności w tym zakresie nie były przez uczestnika wykazywane, a skoro domagał się on zasiedzenia całości w/w działek, a nie udziału w nich, to(...)
Czytaj więcej»

III Ca 251/14

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-06-25

Data publikacji: 2014-09-03

trafność 7%

Istotność:

(...)146/13 p o s t a n a w i a : 1 zmienić pkt I zaskarżonego postanowienia w ten sposób, że nadać mu treść : „stwierdzić, że spadek po J. P. (2) s. (...)Swoje ustalenia Sąd Rejonowy oparł na zeznaniach wnioskodawczyni J. P. (1) , uczestniczki K. P. oraz świadków J. P. (3) , J. G. , M. G. , A. D. i A. Z. . (...)Można przyjąć w ślad za treścią zeznań świadków testamentu oraz świadków A. D. i A. Z. , że złe samopoczucie spadkodawcy mogło w tym dniu obiektywnie usprawiedliwiać u niego przekonanie o rychłej śmierci. (...)Spadkodawca bowiem miał na tyle dobre samopoczucie w następnych miesiącach i dwóch latach, że wyjeżdżał samochodem do miasta na gry w karty, a około miesiąc przed śmiercią poddał się operacji na zaćmę oka.
Czytaj więcej»

IV U 687/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-08-12

Data publikacji: 2014-10-15

trafność 7%

Organ rentowy wskazał, że M. J. nie przedłożył żadnego świadectwa pracy w szczególnych warunkach, a przed organem rentowym zeznania świadków nie stanowią dowodu potwierdzającego okres pracy w szczególnych warunkach. (...)Razem z odwołującym się przy mechanicznym rozdrabnianiu drewna pracowali S. D. oraz A. P. . (...)Sąd oparł się również na zeznaniach odwołującego się oraz świadków S. D. i A. P. , uznając je za wiarygodne, spójne, logiczne oraz zgodne z pozostałym materiałem zgromadzonym w sprawie. (...)Jeżeli chodzi o pracę wymienioną w pkt 24 , działu XIV, wykazu A do rozporządzenia z 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (Dz.
Czytaj więcej»

III Ca 229/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-06-05

Data publikacji: 2014-07-03

trafność 7%

Istotność:

Sąd Okręgowy zważył, co następuje: Apelacja jest bezzasadna, a podniesione w niej zarzuty nie zasługiwały na uwzględnienie. (...)Podkreślić należy, iż pierwszy z tych przepisów reguluje kwestię zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę, a nie odszkodowania - z czym mamy do czynienia w niniejszej sprawie. (...)Rozstrzygnięcie to uwzględnia regulację zawartą w art. 817 kc , a także znajduje oparcie w okolicznościach niniejszej sprawy. Należy mieć tu na uwadze, iż wysokość szkody, a w konsekwencji wysokość roszczenia dochodzonego w niniejszej sprawie była znana już w postępowaniu likwidacyjnym.
Czytaj więcej»

I C 106/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-05-27

Data publikacji: 2016-04-21

trafność 7%

Istotność:

Obecnie stan prawny został uregulowany umową dzierżawy, do rozliczenia pozostaje jednak okres wcześniejszy od 20.11.2002 do 30.03.2010, a uwzględniając treść art. 118 kc okres od 1.07.2003 do 30 .03.2010 roku. (...)Nad drzwiami do magazynu zamontowana jest lampa przemysłowa, a w odległości ok. 3 metrów od lampy przemysłowej, pod balkonem zamontowana jest kamera przemysłowa firmy (...) . (...)W kierunku północnym granica pomiędzy działkami własności wspólnoty, a pozwanej ulega „ścięciu" w kierunku wschodnim i biegnie do ogrodzenia w odległości 20cm. od studzienki kanalizacyjnej patrząc w kierunku zachodnim. (...)Podobnie część spornej nieruchomości wykorzystywanej przez stronę pozwaną na plac składowy i dojazdowy do magazynu, pozostaje w jej wyłącznej gestii, a pozostali współwłaściciele części wspólnej nie mają do nie dostępu.
Czytaj więcej»

III Ca 49/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-03-19

Data publikacji: 2014-04-10

trafność 7%

Istotność:

(...), Z. K. (1) , A. K. (3) , I. K. (1) , M. K. (2) , A. K. (2) , S. K.(...)w szczególności przejazdu i przechodu, a D. K. i A. K. (2) dodatkowo zakazał zanieczyszczania w/w nieruchomości. (...)Po śmierci I. K. (2) w 1965 r. dokonano podziału gospodarstwa rolnego w ten sposób, że ojciec powódki M. K. (3) otrzymał dz. ew. (...) , a J. K. dz. ew. (...) . (...)Prace te wykonywali M. K. (3) , M. K. (2) , E. K. (2) i J. K. , a także W. i J. G. (1) , E. G. , J. G. (2) , M. K. (2) i M. K. (3) . (...)Z. K. (1) , który otrzymał gospodarstwo rolne od E. i A. K. (4) z uwagi na wypadek w 2001 r. z drogi tej korzystał sporadycznie.
Czytaj więcej»

I C 1121/19

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2020-02-28

Data publikacji: 2021-12-27

trafność 7%

Istotność:

Podał także , że nie ma żądnych nieruchomości , ani cennych przedmiotów , a mieszka w wynajmowanym mieszkaniu . { sprzeciw k. 5}. (...)Dłużnik także w sprzeciwie wskazał ,że zna zadłużenie , nie kwestionował jego wysokości ,a jedynie powoływał się na niemożność spłaty należności jednorazowo . (...)W ocenie Sądu dokumenty te w pełni zasługiwały na to ,aby zostały ocenione jako wiarygodne, ponieważ były przekonujące, spójne, a także wzajemnie się uzupełniały. (...)Stan ten budzi już na tym etapie wątpliwości co do zasadności udzielenia spornej pożyczki a zwłaszcza na możliwość jej spłaty.
Czytaj więcej»