Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1816

III Ca 734/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-12-04

Data publikacji: 2014-02-10

trafność 8%

Powódka chciała wejść do domu następnego dnia, ale drzwi były zamknięte, a stary klucz nie pasował. (...)Nie zachodzą uchybienia, które Sąd Okręgowy bierze pod uwagę z urzędu, a których skutkiem byłaby nieważność postępowania – art. 378 § 1 kpc . (...)Działania pozwanego zakwalifikowane jako naruszenie w posiadaniu nie były kwestionowane, a wręcz były one przyznane przez pozwanego. (...)Przeprowadził Sąd mianowicie analizę całego zebranego w sprawie materiału a następnie dokonał jego weryfikacji z odwołaniem się do zasad logiki i doświadczenia życiowego.
Czytaj więcej»

II Ka 318/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-10-10

Data publikacji: 2013-10-31

trafność 8%

II K 780/12 Sąd Rejonowy w Nowym Targu postępowanie karne przeciwko oskarżonym umorzył z uwagi na znikomą społeczną szkodliwość czynów, a kosztami procesu obciążył Skarb Państwa. (...)Nie można mówić, by w niniejszej sprawie oskarżeni prowadzili proceder, a więc działanie trwające dłuższy czas, charakteryzujące się powtarzalnością zachowań sprzecznych z prawem. (...)Sąd Rejonowy tak nie stwierdził, a jedynie słusznie jako jeden z argumentów świadczących o znikomym stopniu społecznej szkodliwości czynu oskarżonych uznał to, że oprócz znaków towarowych (...) , butle były oznakowane oznaczeniami innego dystrybutora, a nie wyłącznie (...) . (...)W istocie wszelkie argumenty Sądu Rejonowego zmierzały do wykazania, że stopień społecznej szkodliwości czynów oskarżonych jest znikomy, a jedynie niektóre sformułowania mogły być mylące.
Czytaj więcej»

III Ca 90/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-04-03

Data publikacji: 2014-05-05

trafność 8%

Istotność:

W uzasadnieniu stwierdzono, iż kwestia odpowiedzialności pozwanego była niesporna, a do Sądu należało określenie wysokości szkody, jaką poniósł w związku ze zdarzeniem z dnia 2 lutego 2012r. (...)(...)z dnia 2 lutego 2012r., a także naruszenie art. 100 k.p.c. poprzez niezasadne zniesienie kosztów zastępstwa procesowego pomiędzy stronami w sytuacji, gdy powód wygrał sprawę jedynie w 13 %, a koszty opinii biegłego zostały stosunkowo rozdzielone. (...)Swoje twierdzenia podtrzymał w ustnej opinii złożonej na rozprawie w dniu 9 kwietnia 2013r., gdzie prawdopodobieństwo takiego uszkodzenia w wyniku przedmiotowego zdarzenia określił na 60 %, a nawet na 70 %. (...)Stosownie do powyższego wywodu obie apelacje zostały uznane za niezasadne, dlatego podlegały oddaleniu na podstawie art. 385 k.p.c. , a w związku z tym koszty wzajemnemu zniesieniu na podstawie art. 100 k.p.c. (...)
Czytaj więcej»

IV U 689/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-09-26

Data publikacji: 2013-11-14

trafność 8%

W uzasadnieniu wskazał, że w związku z trudną sytuacją w firmie, która trwa już ponad rok - a związana jest z problemami w ściąganiu należności od dostawców, a także ze słabą sprzedażą - na jego koncie powstały spore zaległości, z którymi nie może się uporać. (...)Nie jest zatem prawdą, jak pisał ZUS, że miał stałą pracę, a działalność gospodarcza stanowiła jedynie dodatkowe źródło dochodu. (...)W doktrynie podkreśla się też, że przy wymierzaniu dodatkowej opłaty winna zostać wzięta pod uwagę celowość jej wymierzenia, a celem tym nie jest karanie płatnika składek, tylko zmobilizowanie go do opłacenia składek. (...)W ocenie Sądu nałożenie dodatkowej opłaty dodatkowej nie spełni roli dyscyplinującej, a jedynie pogłębi kłopoty finansowe odwołującego.
Czytaj więcej»

I C 786/14

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-12-10

Data publikacji: 2015-08-25

trafność 8%

Istotność:

Podała, że od kilkunastu lat ma problemy ze Spółdzielnią (...) , były prezes kilkakrotnie składał wniosek o jej wykluczenie, a w międzyczasie wyrównywała zadłużenia. (...)Wcześniej pobierała niższe alimenty a i obecnie mąż nie płaci zasądzonych kwot w pełnej wysokości. (...)Zatem Sąd oceniając w niniejszym postępowaniu zaskarżoną uchwałę uznał, że została ona podjęta zgodnie z przepisami prawa, a to ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych i statutem spółdzielni. (...)Wręcz przeciwnie, Spółdzielnia wykazała się dużą cierpliwością i wyrozumiałością, a działania organów Spółdzielni nie napotykały na chęć współpracy ze strony powódki.
Czytaj więcej»

III Ca 284/15

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-12-23

Data publikacji: 2016-02-01

trafność 8%

Istotność:

W latach siedemdziesiątych, najpóźniej w 1977 roku, a prawdopodobnie nawet w latach 1973-1974, doszło pomiędzy S. C. a K. G. do nieformalnej umowy zamiany, na podstawie której S. C. uzyskał działkę nr (...) , a K. G. działkę nr (...) . (...)Całość obszaru od momentu likwidacji płotu między działką nr (...) a działką nr (...) , co nastąpiło w 1978 roku, a najpóźniej w 1979 roku, używali jak własnego. (...)Miało to miejsce |w 2010 roku, a zatem po okresie koniecznym dla stwierdzenia zasiedzenia. Decyzje te były poza tym kierowane do uczestniczki, a nie wnioskodawców.
Czytaj więcej»

III Ca 23/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2016-02-25

Data publikacji: 2016-03-22

trafność 8%

Istotność:

Usunięcie przez męża pozwanej na jej polecenie betonowych kanałów odwadniających, a w konsekwencji zniszczenie nawierzchni drogi było działaniem samowolnym i niezgodnym z prawem ponieważ nikt nie ma prawa naruszać posiadania. (...)Rów bowiem nadal biegnie wzdłuż spornego szlaku, a elektryczny pastuch nie naruszał posiadania powoda, a ponadto jesienią 2014 r. został przez pozwaną usunięty. (...)Zarówno w orzecznictwie jak i w doktrynie przyjął się niekwestionowany pogląd, że w takim wypadku chodzi o orzeczenie wydane po naruszeniu posiadania, a przed ukończeniem procesu o ochronę naruszonego posiadania. (...)Sąd Rejonowy w Nowym Targu uwzględniając powództwo M. P. (pozwanej w niniejszym procesie) zakazał pozwanym C. H. (powodowi w niniejszym procesie), a także T. H. oraz małoletnim(...)nr (...) jakichkolwiek aktów posiadania, a w szczególności przejeżdżania i przechodzenia po tych działkach.
Czytaj więcej»

I C 950/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-12-15

Data publikacji: 2016-04-19

trafność 8%

Istotność:

Zarzuciła w pierwszej kolejności, że powódka nie udowodniła podstawy żądania i uszczerbku na zdrowiu, a także związku przyczynowego między uszczerbkiem na zdrowiu a ruchem autobusu należącego do strony pozwanej. (...)Dowód : / opinia biegłych A. R. i T. W. z dnia 20 czerwca 2014 roku, k.225; opinia uzupełniająca biegłych A. R. i T. W. z dnia 29 września 2014 roku, k.266 -268 /. (...)Zalecono konsultację ortopedyczną za 3 miesiące a w razie niepokojących dolegliwości niezwłocznie. (...)Zdaniem Sądu zarzuty powódki nie są trafne a w opinii uzupełniającej biegłych A. R. i T. W. z dnia 29 września 2014 roku ( k.266 -268 ) ewentualne wątpliwości powódki zostały wyjaśnione.
Czytaj więcej»

III Ca 633/13

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-10-09

Data publikacji: 2013-11-26

trafność 8%

(...)864/12 p o s t a n a w i a : oddalić apelację. (...)Wnioskodawca jest z zawodu mechanikiem i pracował zawodowo od 1982 roku w tym charakterze w fabryce samochodów F. w B. , a następnie jako kierowca w mleczarni i w Spółdzielni (...) , jako magazynier-kierowca w żwirowni w D. , a następnie w latach 1992-2004 prowadził sklep spożywczo-przemysłowy. (...)W sprawie nie zachodzą uchybienia, które Sąd Okręgowy bierze pod uwagę z urzędu, a których skutkiem byłaby nieważność postępowania – art. 378 § 1 kpc . (...)Nie zostało wykazane aby trwonił majątek, a tym bardziej aby zachowanie to nabierało cech uporczywości.
Czytaj więcej»

I C 1454/12

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-09-23

Data publikacji: 2014-04-09

trafność 8%

Istotność:

Podniosła, iż fakt podjęcia przedmiotowej uchwały był znany tym członkom Wspólnoty z którymi możliwy był kontakt, a jej proponowana treść była uwidoczniona nad miejscami przeznaczonymi na podpisy właścicieli. (...)W zakresie istotnym dla rozstrzygnięcia D. M. przyznała, iż w dniu 4 września 2012 r. nie zapoznała się z treścią podpisywanego dokumentu, a o treści podjętej ostatecznie uchwały dowiedziała się w późniejszym czasie z tablicy ogłoszeń. (...)W okolicznościach niniejszej sprawy bezspornym jest, iż zaskarżona uchwała podjęta została w trybie indywidualnego zbierania głosów a głosy zbierane były również przez osoby najbliższe osób kandydujących do zarządu. (...)Nie zasługiwał także na uwzględnienie zarzut by okolicznością przemawiającą za uchyleniem zaskarżonej uchwały był brak uprzedniego doręczenia głosującym zawiadomienia o zebraniu, a po podjęciu zakwestionowanej uchwały - brak pisemnej informacji o jej treści.
Czytaj więcej»