Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1071

I C 882/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-09-09

Data publikacji: 2016-05-13

trafność 6%

Istotność:

W takich okolicznościach zadośćuczynienie miałoby tylko charakter wzbogacający, a nie rekompensujący krzywdę. (...)A. i J. . (...)W pojęciu więzi rodzinnej mieści się oczywiście także więź między rodzicami a potomstwem. (...)Bezsprzecznie zostały zerwane chronione prawem więzy rodzinne, a upływ lat nie doprowadził do naprawienia krzywdy powódek, a jedynie do zmniejszenia cierpień jakich doznały.
Czytaj więcej»

I C 1511/13

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2016-06-14

Data publikacji: 2017-06-07

trafność 6%

Istotność:

Powód nie wykazał ani konieczności, ani przyczynowego związku pomiędzy wymiarem opieki, a zdarzeniem. (...)Wysłał sms-a do kolegi P. S. (1) , który był już na dyskotece, żeby zorganizował transport. (...)Biegły szczegółowo przeanalizował przedmiotowy wypadek, a swoje wnioski szeroko uzasadnił. (...)Ich działanie, a co za tym idzie skuteczność, w każdym przypadku nie jest taka sama.
Czytaj więcej»

III Ca 609/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2016-01-20

Data publikacji: 2016-02-11

trafność 6%

Istotność:

Wszystko to wymaga od poszkodowanych szybkiego podejmowania działań w zakresie ochrony swych praw, a świadczącemu usługi daje możliwość prowadzenia dowodów na potrzeby akcji obronnej. (...)Ustalenie wartości szkody na rzecz poszczególnych powodów zostało również oparte na dowodach ze złożonych przez nich w tym postępowaniu zeznań, a nie na samych twierdzeniach wynikających z treści pozwu. (...)Jest to uprawnienie dyskrecjonalne, a rozstrzygnięcie o kosztach zgodnie ze wskazanym przepisem nie wymaga wniosku strony przegrywającej. (...)(...)szkodę na terenie zakładu kąpielowego, a brak odpowiedzialności pozwanych wynika wyłącznie z przedawnienia ich roszczeń, zaistniały okoliczności szczególne uzasadniające odstąpienie od obciążenia ich kosztami postępowania na rzecz apelującego. (...)
Czytaj więcej»

III Ca 185/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-04-29

Data publikacji: 2015-05-29

trafność 6%

Istotność:

(...)tytułem części kosztów postępowania apelacyjnego, a w pozostałym zakresie nie obciąża powódki tymi kosztami. (...)W ocenie Sądu I instancji, powódka nie wykazała faktów uzasadniających interes prawny w dokonaniu samego ustalenia, a występując w procesie z zawodowym(...)(...)W treści uzasadnienia pozwu wyjaśniono zaś ponad wszelką wątpliwość, że żądanie obejmuje zmianę wysokości stanu oszczędności powódki, a przecież ewentualna kwota premii gwarancyjnej w pojęciu stanu oszczędności się nie mieści. (...)Tak Sąd Rejonowy nie był w istocie uprawniony do orzekania w przedmiocie premii gwarancyjnej, a zatem i dokonywania oceny prawnej w tym zakresie, albowiem stanowi to wyjście ponad żądanie pozwu i narusza przepis art. 321 k.p.c.
Czytaj więcej»

III Ca 148/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-05-07

Data publikacji: 2014-05-28

trafność 6%

Istotność:

Ponadto zarzucił naruszenie art. 691 k.c. w zw. z art. 660 k.c. przez błędne zastosowanie, a także naruszenie art. 13 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego przez jego błędną wykładnię. (...)Na wstępie należy jednak zauważyć, iż w sprawie nie zaszły uchybienia skutkujące nieważnością postepowania, a których wystąpienie sąd odwoławczy ma obowiązek wziąć pod rozwagę z urzędu – art.378 § 1 k.p.c. (...)Zauważyć też należy, iż kierowane do K. S. (2) pisma nie zawierają potwierdzenia ich odbioru przez najemczynię, w aktach nie widnieją inne dowody na to, iż najemczyni w ogóle pisma te otrzymała, zaś pozwany nie potwierdził tej okoliczności, a stwierdził jedynie, iż wezwania „mogła dostawać mama”. (...)(...)powoływali się na umowę najmu, a jednocześnie Sąd przyznał pozwanemu lokal socjalny.
Czytaj więcej»

I C 1422/16

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2018-07-06

Data publikacji: 2020-02-05

trafność 6%

Istotność:

Zeznania świadka A. R. , Sąd uznał za prawdziwe i logicznie. (...)Przedstawiła także do jakich osób należy stosować ocenę pacjenta wg skali B. czy piramidę M. , a nie w przypadku powódki. (...)Powyższe uzasadnia przyjęcie pełnej odpowiedzialności kierowcy za skutki wypadku drogowego, a zatem szkody jaką odniosła powódka. (...)Podobnie rehabilitacja i leczenie razem z dojazdami nie odbywają się w procesie leczenia codziennie, a cyklami.
Czytaj więcej»

III Ca 394/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-08-28

Data publikacji: 2014-09-26

trafność 6%

Istotność:

(...)twierdzeń powoda i jego zarzutów, a nadto przyjęcie przez sąd argumentacji pozwanego pomimo tego, że pozwany nie zaprzeczył istnienia uciążliwości dla powoda o jakich mowa w sprawie. (...)Sąd Okręgowy bierze pod uwagę z urzędu, a których skutkiem byłaby nieważność postępowania. (...)W kontekście zarzutów apelacji zważyć trzeba jedynie, że bezpodstawnie podnosi skarżący sprzeczność między ustaleniami sądu a treścią zebranego w sprawie materiału. (...)Przeciwnie, w realiach konkretnej sprawy, gdzie stan faktyczny był bezsporny a zeznania stron korelowały ze sobą w zakresie faktów i wynikały z przedłożonych do akt dokumentów, ocena dowodów dokonana przez Sąd I instancji jest logiczna i wystarczająco uzasadniona.
Czytaj więcej»

III Ca 364/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-07-29

Data publikacji: 2015-09-25

trafność 6%

Istotność:

Wszystko to uniemożliwia powodowi korzystanie z drogi, a wskazane okoliczności pozwana M. O. przyznała na rozprawie w dniu 23 marca 2015 roku. (...)Ponadto zarzucił dowolną ocenę dowodów w zakresie przyjęcia, że powód przejeżdżał, chociaż faktycznie nie mógł przejeżdżać z uwagi na zbyt wąski pas drogowy, a same przejazdy odbywały się przy sprzeciwie pozwanej. (...)Pozwana sama przyznała więc, iż wykopała rów oraz położyła drzewo w poprzek drogi, a także wybudowała płot drewniany, na który założyła łańcuch. (...)(...)za pośrednictwem organów ochrony prawnej, a to sądu powszechnego w drodze stosownego powództwa opartego na tytule własności.
Czytaj więcej»

IV Pa 25/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-09-25

Data publikacji: 2013-11-22

trafność 6%

(...)m i e n i a zaskarżony wyrok w całości w ten sposób, że powództwo oddala; II. nie obciąża powoda J. P. kosztami postępowania za obie instancje. (...)U. Nr 159, poz. 954) prawo do nagrody jubileuszowej nabywa pracownik a więc osoba pozostająca w zatrudnieniu w dniu upływu okresu uprawniającego do nagrody. (...)Apelujący wniósł o zmianę wyroku i oddalenie powództwa, a także zasądzenie od powoda kosztów postępowania. (...)Zapobiega on utracie uprawnień, a zatem odnosi się do uprawnień już nabytych przed bezprawnym rozwiązaniem stosunku pracy, z czego wynika, że nie stwarza podstawy do uzyskania w okresie pozostawania bez pracy nowych uprawnień.
Czytaj więcej»

III Ca 635/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-10-24

Data publikacji: 2013-12-12

trafność 6%

W ocenie Sądu Rejonowego brak jest podstaw aby uznać, że sformułowanie takich a nie innych kryteriów powodowane było zamiarem faworyzowania któregokolwiek z potencjalnych oferentów. (...)Nie zachodzą uchybienia, które Sąd Okręgowy bierze pod uwagę z urzędu, a których skutkiem byłaby nieważność postępowania – art. 378 § 1 k.p.c. (...)Świadek jednoznacznie wskazywał, że o dużym zainteresowaniu przetargiem świadczyły telefony, a organizator przetargu chciał aby uczestniczyło w nim jak najwięcej podmiotów. (...)Z przeprowadzonego przetargu sporządzony został protokół, który stanowił podstawę zawarcia umowy dzierżawy, a następnie aneksu do tej umowy z (...) Spółka Jawna .
Czytaj więcej»