Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
1253

IV U 1146/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-07-22

Data publikacji: 2015-09-16

trafność 22%

Istotność:

Art. 4 tego dekretu stanowi, że za dzień pracy uważa się 8 godzin pracy, a przed 1 lipca 1962 dzień, który stanowił podstawę do obliczenia dniówki obrachunkowej, a za miesiąc pracy uważa się 20 dni dla mężczyzn, gdy użytkowano działkę przygrodkową 18 dni. (...)Odwołujący nadto podniósł, że karta wynagrodzeń nie jest jedynym dowodem pracy, lecz umowa o pracę i świadectwo pracy. (...)Jeżeli w karcie wynagrodzeń nie zostało wskazanych co najmniej 20 dni pracy, to w miesiącu tym były adnotacje u urlopie wypoczynkowym lub chorobowym, które to okresy uzupełniały brakujący wymiar pracy członka spółdzielni do 20 dni pracy w miesiącu. (...)(...)obliczenia dniówki obrachunkowej; do dni pracy zalicza się również dni urlopu(...)spółdzielni co najmniej 240 dni pracy, kobieta 150 dni pracy, a jeżeli użytkuje działkę przyzagrodową(...)co najmniej: mężczyzna 220 dni pracy, a kobieta 130 dni pracy.
Czytaj więcej»

IV U 385/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-11-14

Data publikacji: 2014-03-17

trafność 22%

Istotność:

Kiedy podjął pracę w (...) w K. potrafił jednak wykonywać także prace spawalnicze. (...)Przez pierwsze 2 lata pracy odwołujący wykonywał prace spawalnicze bez uprawnień. (...)Odwołujący otrzymywał w zakładzie pracy dodatek pieniężny za pracę w szczególnych warunkach oraz mleko. (...)Praca odbywała się w systemie akordowym.
Czytaj więcej»

III Ca 864/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-02-19

Data publikacji: 2014-03-07

trafność 22%

Istotność:

W 2009 r. powód poza pracami objętymi powołanymi wyżej umowami wykonał prace związane z montażem armatury w łazienkach. (...)Już ten fakt sugeruje datę wykonania prac. (...)Fakt zapłaty za te prace nie budził żadnych wątpliwości. (...)Wszystkie prace zamienne były rozliczane przez Gminę K. ze spółką (...) , który był zgodnie z umową jedynym wykonawcą prac.
Czytaj więcej»

IV U 1270/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-02-04

Data publikacji: 2014-04-08

trafność 22%

ZUS nie uwzględnił okresu zatrudnienia od 1 maja 1981 roku do 31 grudnia 1998 roku jako pracy w szczególnych warunkach, gdyż praca na stanowisku specjalisty ds. elektro-energetycznych daleko wykracza poza osobiste dozorowanie czy kontrolę robotniczych stanowisk pracy. (...)Wobec tego odwołujący sprawował również nadzór nad pracą elektryków. (...)Okresami pracy uzasadniającymi prawo do świadczeń na zasadach określonych w rozporządzeniu są okresy, w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku pracy. (...)W ocenie Sądu została więc także spełniona przesłanka z ust. 1 wymienionego paragrafu, tj. konieczność aby praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze była wykonywana stale i w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku pracy.
Czytaj więcej»

IV U 1189/13

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2013-11-13

Data publikacji: 2014-01-03

trafność 22%

Istotność:

Była to pełnoetatowa oraz stała praca odwołującego się. (...)Okresami pracy uzasadniającymi prawo do świadczeń na zasadach określonych w rozporządzeniu są okresy, w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku pracy. (...)Z reguły wymaganym stażem pracy uprawniającym do niższego wieku emerytalnego jest okres 15 lat- pracy w szczególnych warunkach. (...)Była to jego stała praca , w pełnym wymiarze czasu pracy.
Czytaj więcej»

IV U 865/15

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-12-09

Data publikacji: 2016-02-10

trafność 22%

ZUS przyjął za udowodniony na dzień 1 stycznia 1999 roku staż pracy wynoszący łącznie 25 lat , w tym żadnego okresu pracy w warunkach szczególnych. (...)W okresie od 18 maja 1977 roku do 3 marca 1997 roku A. W. (1) był zatrudniony na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy w Spółdzielni (...) w L. . (...)Okresami pracy uzasadniającymi prawo do świadczeń na zasadach określonych w rozporządzeniu są okresy, w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku pracy. (...)Za pracę w szczególnych warunkach uznać należy taką pracę, która spełnia kryteria określone w przepisach w/w rozporządzenia Rady Ministrów – a mianowicie była wykonywana stale i w pełnym wymiarze czasu pracy, na stanowiskach wymienionych w wykazie A lub B stanowiących załącznik do rozporządzenia.
Czytaj więcej»

IV U 776/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-11-04

Data publikacji: 2014-12-31

trafność 22%

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wskazał, że odwołujący nie przedłożył świadectwa pracy stwierdzającego wykonywanie pracy w warunkach szczególnych. (...)W okresie od 12 kwietnia 1983 roku do 15 kwietnia 2006 roku J. A. (1) nie był zatrudniony w ramach stosunku pracy, jego praca na rzecz Spółdzielni wynikała ze stosunku członkostwa w spółdzielni. (...)Dokumentami były świadectwa przebiegu członkostwa oraz zaświadczenie o pracy i dochodach. (...)Okresami pracy uzasadniającymi prawo do świadczeń na zasadach określonych w rozporządzeniu są okresy, w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku pracy.
Czytaj więcej»

IV U 951/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-01-20

Data publikacji: 2015-03-17

trafność 22%

Odwołujący wskazał, że ze świadectwa pracy z dnia 3 września 1992 roku wynika, iż w wymienionym okresie wykonywał pracę na stanowisku kierowca-mechanik. (...)Dodatkowo przed rozpoczęciem pracy oraz po jej zakończeniu przewoził pracowników do pracy i z pracy do miejsca zamieszkania autobusem marki S. mieszczącym ok. 35 osób. (...)Odwołujący nie wykonywał pracy mechanika. (...)Okresami pracy uzasadniającymi prawo do świadczeń na zasadach określonych w rozporządzeniu są okresy, w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku pracy.
Czytaj więcej»

IV U 944/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2014-10-09

Data publikacji: 2014-12-12

trafność 22%

W ocenie odwołującego się była to praca w szczególnie ciężkich warunkach. Otrzymał świadectwo pracy, w którym nie wpisano, by wykonywał pracę w warunkach szczególnych. (...)Po badaniach okresowych lekarz nie dopuścił go do pracy z uwagi na zły stan zdrowia. (...)Okresami pracy uzasadniającymi prawo do świadczeń na zasadach określonych w rozporządzeniu są okresy, w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku pracy.
Czytaj więcej»

IV U 971/14

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

Data orzeczenia: 2015-01-29

Data publikacji: 2015-03-17

trafność 22%

Praca odwołującego polegała na redagowaniu biuletynu (...) . (...)Okresami pracy uzasadniającymi prawo do świadczeń na zasadach określonych w rozporządzeniu są okresy, w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku pracy. (...)Przepis ustawy przyznaje uprawnienia wszystkim pracownikom wykonującym pracę uznaną za pracę w szczególnym charakterze niezależnie od tego u jakiego pracodawcy pracują i jakie są warunki zawartej z nimi umowy o pracę. (...)Nawet w stanie prawnym obowiązującym przed zmianą Kodeksu pracy zwrot "objęty układem zbiorowym pracy dziennikarzy" należało rozumieć jako "spełniający warunki określone w układzie zbiorowym pracy dziennikarzy".
Czytaj więcej»